به گزارش خوزپرس از اهواز، محمد سبزه‌زاری، اظهار داشت: در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از روز چهارشنبه تا اواسط روز جمعه به سبب استقرار سامانه بارشی بر روی استان، در ساعاتی بارش باران به همراه رعد و برق، وزش باد نسبتا شدید موقتی و احتمال وزش تندباد لحظه‌ای در مناطق مستعد و ریزش تگرگ رخ خواهد داد.

وی افزود: در مدت فعالیت این سامانه و به ویژه اواخر روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و احتمال اصابت صاعقه قابل انتظار است و امروز و فردا نیز با توجه به پایداری جو، افزایش غلظت آلاینده‌ها و غبار صبحگاهی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: در 24 ساعت گذشته کشاورزی اهواز با 34.4 و ایذه با 9.7 درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان و حداقل دمای استان 17.3 و حداکثر 33.4 درجه سانتیگراد گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای نسبت به تداوم پایداری جو و افزایش آلاینده‌های جو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان در روز سه‌شنبه هفته جاری هشدار سطح زرد صادر کرده است.

همچنین در اطلاعیه دیگری نسبت به استقرار سامانه بارشی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری هشدار سطح زرد صادر کرده که سبب رگبار و رعد و برق، وزش باد متوسط گاهی تندباد لحظه‌ای(در بیشتر نقاط استان به ویژه ارتفاعات)، بارش برف در ارتفاعات و احتمال ریزش تگرگ در برخی از نقاط استان خواهد شد.