به گزارش خوزپرس، سرهنگ قاسم قدرتی اظهار کرد: از روز گذشته شاهد افزایش تردد در جاده های بین شهری استان خوزستان هستیم. البته در حال حاضر حجم ترددها کاهش پیدا کرده ولی پیش بینی می کنیم در بعداز ظهر روز عاشورا بازگشت سفرهای درون استانی و برون استانی شروع شود.

وی افزود: محورهای آبادان ـ اهواز و اهواز به سمت شهرهای اندیمشک، باغملک، بهبهان و ماهشهر بیشترین حجم تردد را داشته اند.

رئیس پلیس راه خوزستان تصریح کرد: نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی و راهور خوزستان تا روز شنبه به صورت آماده باش فعال هستند.

قدرتی بیان کرد: برای مراسمات حاشیه جاده به ویژه در مسیر اهواز به حمیدیه، اطراف شهرستان شوش و امامزاده محمد گتوند پوشش های ترافیکی انجام و تصمیمات لازم نیز اتخاذ شده است.

وی عنوان کرد: ضمن آرزوی قبولی عبادات و عزاداری های مردم از آنها تقاضا دارم که در صورت کاهش ترافیک و خلوت شدن جاده به سرعت خود نیفزایند.

رئیس پلیس راه خوزستان ادامه داد: سال گذشته چند تصادف منجز به فوت در روز عاشورا داشتیم که ناشی از سرعت غیر مجاز بوده است. بنابراین رانندگان باید سرعت مطمئنه را رعایت و به نکات ایمنی توجه لازم را داشته باشند.

قدرتی یادآور شد: با توجه به بارش های پراکنده ای که در سراسر استان شروع شده خاک و آثار روغن خودروها در جاده ها وجود دارد. به هر حال با شروع بارندگی و ایجاد حالت صابونی در جاده به تبع شاهد کاهش اصطکاک سطح لاستیک خودرو با آسفالت خواهیم بود.

وی اضافه کرد: با توجه به این حالت لغزندگی در جاده ها تمامی رانندگان وسایل نقلیه باید به مسائل فنی خودروی خود از جمله داشتن عاج مناسب لاستیک و رعایت سرعت مطمئنه توجه لازم را داشته باشند. در صورت رعایت نکات ایمنی قطعا قربانی سرعت غیرمجاز نخواهند شد.

رئیس پلیس راه خوزستان گفت: پلیس راه با تجهیزات مختلف از جمله دوربین های کنترل سرعت و همچنین حضور فعال مراقبت های لازم را خواهند داشت.

قدرتی تأکید کرد: با رانندگان پرخطر و افرادی که رعایت قانون را نداشته باشند، با استفاده از ظرفیت های قانونی برخورد خواهد شد. قطعا همکاری با پلیس سلامت جانی و مالی رانندگان را با خود به دنبال خواهد شد.

مهر