به گزارش خوزپرس، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌‌جمهور پس از نشست مشترک سران قوا در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: در این جلسه سران قوا راجع به مسائل مهم کشور بحث و تبادل نظر داشتند و این در جهت هماهنگی سه قوه برای پیشرفت امور کشور، کارساز و مهم است.

وی با تبریک دوازدهم بهمن سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن، این روز را فجر انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: ما هرچه داریم از برکت انقلاب اسلامی، دهه فجر و مجاهدت‌هایی است که ملت ایران به‌رهبری امام خمینی(ره) داشتند که در نتیجه، عزت، آزادی، استقلال، اخلاق اسلامی و جمهوری اسلامی را برای ما به ارمغان آورد.

رئیس‌‌جمهور با بیان اینکه از طرف سران قوای جمهوری اسلامی از ملت بزرگوار و عزیز ایران دعوت می‌کنم تا در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضوری پرشور و باشکوه داشته باشند، افزود: بعد از ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران با حضور پرشکوه خود در روز ۲۲ بهمن نشان می‌دهند که همواره در مسیر انقلاب، امام و ولایت خواهند بود و این راه را ادامه خواهند داد.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه در جلسه امروز سران سه قوه در رابطه با فضای پسابرجام و سفر اخیر به دو کشور اروپایی و همچنین اقداماتی که باید برای پیشرفت کشور در شرایط جدید انجام شود گفت‌وگو و تبادل نظر داشتند، اظهار داشت: رسیدن به پیشرفت تنها در سایه هماهنگی و همدلی سه قوه امکان‌پذیر است و همه قوا باید دست به دست هم دهند تا از فضای پسابرجام به‌نفع مردم‌، کشور و اشتغال جوانان بهره‌برداری کنیم.

وی با توجه به گفت‌وگو در رابطه با انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در جلسه سران سه قوه گفت: آنچه امروز رهبری معظم انقلاب و ملت ایران می‌خواهند برگزاری انتخاباتی شکوهمند در کشور است، بنابراین چگونگی برگزاری انتخاباتی پرشور، سالم و رقابتی، بخشی از گفت‌وگوی سران قوا بود و مطمئناً ملت ایران با حضور پرشور خود در انتخابات یک حرکت رو به جلو در زمینه سیاسی و اجتماعی در کشور را رقم خواهند زد.

رئیس‌‌جمهور با تأکید بر اهمیت همزمانی برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اظهار امیدواری کرد که ملت ایران در مسیر پیش روی خود همانند گذشته موفق بوده و بتواند افتخارات بزرگ‌تری را بیافریند.

انتهای پیام/*