به گزارش خوزپرس از اهواز، حجت الله دهدشت دوشنبه در نشست ستاد انتخابات استان خوزستان بیان کرد: بر اساس قانون جدید انتخابات مکلف هستیم از ۱۳ تا ۱۹ مهرماه نسبت به تشکیل هیات‌های اجرایی اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه این فرایند در موعد زمانی تعیین شده آغاز شده و به خوبی و با دقت تمام در حال انجام است افزود: در استان خوزستان مجموعا باید ۷۱ هیات اجرایی تشکیل شود.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری خوزستان گفت: در راستای آموزش مجریان انتخابات، هفته آینده یک برنامه آموزشی برای بخشداران و معاونان سیاسی فرمانداری ها و عوامل انتخابات در اهواز برگزار خواهد شد.

وی افزود: داوطلبانی که مرحله پیش ثبت‌نام را با موفقیت پشت سر گذاشته و کد رهگیری دریافت کرده‌اند از ۲۷ مهرماه می‌توانند ثبت نام نهایی خود را انجام دهند.

دهدشت گفت: کسانی که کد رهگیری دریافت نکرده‌اند، می‌توانند در سامانه اعتراض خود را ثبت کرده و با مراجعه به دستگاه مربوطه، علت عدم احراز را پیگیری کنند.

وی از افزایش ۲.۵ تا سه برابری ثبت نام داوطلبان در استان خبر داد و گفت: پیش ثبت نام داوطلبان نسبت به دوره قبل، افزایش یافته و پیش‌بینی می کنیم در مرحله ثبت‌نام نهایی هم رشد چشمگیری داشته باشیم.

دهدشت گفت: هیات های اجرایی بر اساس قانون از سه نفر عضو حقوقی و هشت نفر عضو حقیقی شامل معتمدین مردم تشکیل می شوند. فرماندار رییس هیات سه نفره بوده و نماینده دادگستری و ثبت احوال دیگر اعضا هستند.

وی افزود: ۳۰ نفر از معتمدین محل توسط فرماندار به هیات نظارت معرفی خواهند شد که هشت نفر از آنها انتخاب می‌شوند.