به گزارش خوزپرس از اهواز، حسین پنبه‌دانه‌پور فرماندار شوشتر گفت: در بازرسی‌های به عمل آمده رعایت موارد بهداشتی نسبت به پیک اول شیوع ویروس در مراکز عمومی کاهش پیدا کرده است که اصلاً قابل اغماض نیست.

او افزود: ادارات، بانک‌ها، مطب‌های پزشکان، داروخانه‌ها، دفاتر پیشخوان، مراکز پلیس + ۱۰، پاساژ‌ها و تمام محیط‌هایی که عموم مردم در آنجا رفت و آمد دارند، ملزم به اجرای کامل مسائل بهداشتی شامل رعایت فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک هستند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا شوشتر با اخطار به دستگاه‌هایی که مراعات موارد بهداشتی را نمی‌کنند، بیان داشت: ما اولین شهرستان در استان بودیم که یک شعبه بانک و مطب یک پزشک را به دلیل رعایت نکردن مسائل بهداشتی پلمب کردیم، بنابراین هیچ مسامحه‌ای در مواردی که سلامت مردم را به خطر بیاندازند قائل نمی‌شویم و به دنبال همین مسئله، اگر بازهم ببینیم رعایت پروتکل‌ها در جایی انجام نشود، مطمئناً پلمب، تعطیل و برخورد جدی جزء تصمیمات‌مان خواهد بود.

پنبه‌دانه‌پور همچنین بر رعایت اصول بهداشتی از سوی نانوایی‌ها تاکید کرد و گفت: درصد قابل توجهی از نانوایی‌ها مسائل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند که بنده از متولیان ناظر انتظار دارم به طور جدی و دقیق موضوع را رصد کنند و در صورت عدم رعایت مسائل بهداشتی، سهمیه آرد نانوایی متخلف را قطع کنند.

در هفته‌های اخیر وضعیت شهرستان شوشتر از لحاظ ویروس کرونا قرمز شده و آمار مبتلایان، بستری‌ها و مرگ و میر افزایش شدیدی داشته است، که لازم است شهروندان خود مراقبتی لازم را بیش از پیش مدنظر قرار دهند.