به گزارش خوزپرس از اهواز، محسن درفشان با اشاره به راه اندازی سیستم های کنترل نرم افزاری جدید شناسایی تمامی مشترکین آبفا، به افرادی که بصورت غیرمجاز نسبت به برداشت آب از شبکه توزیع اقدام می کنند، موکدا توصیه کرد: اینگونه افراد فقط تا پایان شهریور ماه سالجاری، فرصت دارند نسبت به قانونی نمودن انشعاب و دریافت اشتراک به ادارات آب در شهرهای استان مراجعه  نمایند.

وی تاکید کرد: به جهت رعایت حد انصاف و احترام به مشترکان قانونی شرکت، بعد از پایان این فرصت، بدون هیچ بخشش و چشم پوشی، افرادی که بصورت غیرمجاز از شبکه بهره می برند، به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

درفشان خاطر نشان کرد: برای سهولت در پرداخت حق انشعاب، افرادی که در فرصت اعلام شده اقدام نمایند علاوه بر بخشودگی  جرایم انشعابات غیرمجاز، هزینه حق انشعاب را نیز بصورت اقساط پرداخت خواهند کرد.

معاون درآمد و امورمشترکین شرکت آب و فاضلاب خوزستان ، مشترکین مجاز آب استان به جز شهر اهواز را ۷۱۰ هزار مشترک اعلام و اذعان داشت: با توجه به حجم تولید آب که با هزینه بالا و به سختی تولید و در شبکه توزیع میشود، می توان گفت یک پنجم مشترکان آب استان بصورت غیرمجاز از شبکه های موجود استان نسبت به برداشت آب اقدام می کنند.

وی توزیع عادلانه آب در بین مشترکین را از اهداف مهم شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان دانست و تاکید کرد:  روزانه حدود ۱۴۲ هزار انشعاب غیرمجاز،  بیش از ۴۸۰ هزار متر مکعب آب در شبانه روز به صورت غیرمجاز ، بدون هزینه و مخفیانه مصرف می‌کنند.

درفشان با اشاره به اینکه این مشترکین سبب ایجاد فرهنگ برداشت غیرمجاز آب در استان خوزستان شده‌اند، افزود: مشترکین غیرمجاز ماهانه بیش از ۱۴ میلیون متر مکعب آب مصرف می‌کنند که این مصارف باعث افت فشار، هدر رفت آب و بالا رفتن هزینه‌های تولید و توزیع آب می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به استفتاء مراجع تقلید مصرف آب مشترکینی که در قبال آب مصرفی نسبت به پرداخت آب بها مصرفی اجتناب می‌کنند، حرام است. 

وی در خاتمه به افرادی که بصورت غیرمجاز از شبکه استفاده می کنند، توصیه کرد: با مراجعه به امور مشترکین ادارات آبفا در شهرهای استان، تقاضای مجوز انشعاب قانونی نمایند.

گفتنی است: معاونت درآمد و امور مشترکین شرکت آبفا استان در راستای بالا بردن راندمان کار و کاهش تخلفات طرحهای بسیار خوبی را در دستور کار خود قرار داده و اخیرا موفق به رونمایی از تکنولوژی HI TECK  شده است.

این تکنولوژی در یک فاصله زمانی حدود ۵ ماه تمامی مشترکان خانگی، غیرخانگی، تجاری و صنعتی را بر روی نرم افزارGIS  ثبت مکانی نموده و شناسایی مشترکان غیرمجاز، کنترل مامور قرائت، ثبت اطلاعات تکمیلی و پایش مشترکین، کشف انشعاب و اشتراک غیرمجاز از مزایای بهره مندی از این سیستم نرم افزاری و الکترونیکی است.