به گزارش خوزپرس ، غلامرضا شریعتی در یادداشتی گفت:

“گفتگو، نقادی و پرسشگری از لوازم انکارناپذیر توسعه است و اگر این فضایی که امروز در عرصه اجتماعی و سیاسی استان شاهد آن هستیم در یکی دو دهه گذشته اینچنین شکوفا و بانشاط می‌بود، شاید شاهد انباشت مصائب و مشکلات مختلف نمی‌بودیم. تردیدی نیست که فضای گفتگو و نقادی مکمل تلاش مسئولان و دولتمردان است. از این رو نباید از انتقادها برنجیم و لازم است با سعه صدر از انتقادها استقبال کنیم.

من شک ندارم که نخبگان فرهنگی، هنری و سیاسی از روی دلسوزی و تعهد، مطالبات مردم را طرح می‌نمایند و معتقدم که باید انتقادات (بی آنکه قائل به مرزبندی منصفانه و غیرمنصفانه باشیم) و مواضع و پرسش‌های سرمایه‌های فرهنگی، هنری و سیاسی استان را با نهایت احترام بشنویم و بستر گفتگوی سازنده و معطوف به منافع مردم را فراهم کنیم. برهمین اساس یادداشت برادر عزیزم جناب آقای کیانوش راد که شخصیتی موثر،  اندیشمند و دلسوز هستند را از روی دغدغه‌مندی و علاقه به رفع مشکلات مردم می‌دانم.

هنرمندان هم همیشه سعی می‌کنند پژواک صدای مردم باشند و همدردی هنرمند عزیز هم استانی آقای حمید فرخ‌نژاد نیز نشان از علاقه و دل نگرانی او نسب به مردم صبور و نجیب خوزستان دارد.

نخبگان سیاسی، فرهنگی و هنری سرمایه‌های اجتماعی جامعه خوزستان هستند و باید مورد احترام و تکریم باشند.

امروز که جامعه ما نیازمند همدلی، هم‌افزایی و همکاری است، گفتگو و همفکری با نخبگان ضرورتی اجتناب ناپذیر است و البته لازم است همه دوستان عزیز بجای آنکه بدنبال پاسخ گفتن و یا تقابل با این نقدها باشند، بر همگرایی و هم اندیشی تاکید نمایند و از فضای مجادله و چالش در فضای عمومی بپرهیزند.

همه می‌دانیم که مشکلات موجود زاده‌ی گذشت زمان و انباشت در ادوار مختلف (بعضا اجتناب ناپذیر و بعضا قابل اجتناب) بوده است و البته در این دولت توجه ویژه ای به خوزستان شده است و فقط در یک مورد یعنی همین طرح انتقال آب به آبادان و خرمشهر در یکسال (سال۹۶) به اندازه همه سال‌های پیش از آن اعتبار اختصاص یافت (حدود ۹۰۰ میلیارد تومان) و یکصد کیلومتر آن اجرایی گردید و اگر این توجه دولت و حمایت شخص رییس‌جمهور آقای دکتر روحانی و فعالیت جهادی همه کارکنان و کارگران شریف در استان نبود، امروز نمی‌توانستیم از حل فوری و چندروزه مشکل سخن بگوییم و بسیار بیش از اکنون شرمنده مردم می‌بودیم.

معتقدم برای اداره استان نیازمند همراهی، همکاری و هم افزاییِ همه اندیشمندان، صاحب نظران و نخبگان فکری هستیم و ان‌شاالله در فرصتی مناسب، هم گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته و هم اولویت‌ها و برنامه‌های دولت در سال‌های اخیر را تقدیم این دوستان عزیز خواهم نمود و نقدها و پرسش‌های آنان را بر دیده منت گذاشته و دست همه نخبگان را برای توسعه استان و رفع مشکلات و نیازهای مردم شریف و نجیب خوزستان به گرمی می‌فشارم.”

انتهای پیام