به گزارش خوزپرس، سردار محمدرضا اسحاقی، اظهار داشت: رتبه استان خوزستان از نظر امنیت در کشور مطلوب است و میزان کل جرائمی که منجر به زندان،تحت تعقیب مجرمان و عدم شناسایی مجرمان در حال حاضر شده کمتر از یک‌درصد و برابر با ۷۵صدم درصد است.

وی افزود: اقدامات پیشگیرانه از وقوع جرم برای ما دارای اهمیت بیشتری بوده لذا باید اقدامات فرهنگی توسط مسئولان مربوطه و رسانه‌ها به ویژه صداوسیمای مرکز خوزستان انجام شود.

اسحاقی اظهار داشت: در هنگام خشم متاسفانه از سلاح بدون در نظر گرفتن عواقب آن استفاده می‌شود که نمونه آن چندی‌پیش در یکی از روستاهای باغملک انجام شد.

وی افزود: خانواده‌های درگیر در موضوع درگیری باغملک چهارتن از قاتلان و عوامل اصلی را در اختیار نیروی انتظامی قرار داده که این نشان از نتیجه مثبت کارهای فرهنگی و هم‌اندیشی با سران قبایل است.

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: دوتن از عوامل اصلی درگیری باغملک نیز توسط نیروی انتظامی خوزستان دستگیر و با تشکیل پرونده به مراکز قضائی معرفی شدند.

وی عنوان کرد: با برگزاری کلاس‌های آموزشی و فرهنگی برای دانش‌آموزان و دانشجویان سعی در ایجاد فرهنگی مناسب برای امنیت خوزستان داریم.

اسحاقی اظهار داشت: همچنین از پژوهش‌ها و طرح‌های ارتقاء امنیت در استان خوزستان استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام/