به گزارش خوزپرس از هندیجان، یوسف شکاری رئیس شورای اسلامی شهر هندیجان در رابطه با مشکلات اراضی شهری و عدم تعامل حوزه شهر سازی اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان تصریح کرد: با وجود پیگیری‌های زیاد توسط شورای اسلامی شهر و شهردار، متأسفانه هنوز طرح جامع شهر هندیجان که چندین سال است در دست تهیه و تدوین می‌باشد، بلاتکلیف مانده و علیرغم  مراجعات مکرر شورای اسلامی شهر و شهردار هندیجان به اداره کل راه و شهرسازی خوزستان و وزارت راه و شهرسازی در تهران متأسفانه هیچ کس پاسخگوی این موضوع نمی‌باشد و فقط بیان می‌نمایند که مشاور طرح جامع شهر هندیجان از کار برکنار شده، ولی همین مشاور طرح جامع هنوز طرح جامع شهر را به اداره کل راه و شهرسازی تحویل نداده و متأسفانه طرح جامع هندیجان در هاله‌ای از ابهام فرو رفته است.

نماینده شوراهای استان در هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات خوزستان افزود؛ در جلسه اخیری که با جناب دکتر شریعتی استاندار محترم خوزستان داشتیم، از ایشان خواسته شد که پیگیر این موضوع شوند و ایشان به‌صورت مکتوب به مدیرکل راه و شهرسازی دستور بررسی و حل موضوع طرح جامع شهر هندیجان را به‌صورت فوری صادر نمودند.
ایشان بیان نمودند؛ در شهر هندیجان ساخت و ساز عملاً با رکود مواجه شده و شهرداری در نوع کاربری‌های شهری، تعریض و اصلاح معابر با مشکل جدی روبروست و کسی نیز پاسخگو نمی‌باشد.
متأسفانه شهرداری هندیجان به دلیل عدم تدوین و تحویل طرح جامع بالاجبار از طرح قدیمی و هادی شهر بعضاً استفاده می‌نماید و این زیبنده مسئولین استان و وزارت راه و شهرسازی نیست که نسبت به این موضوع بی تفاوت باشند!! یوسف شکاری در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود؛ از دیگر معضلات مهم که اخیراً با آن مواجه شده‌ایم، عدم انجام ماده ۱۹ قانون نوسازی و عمران شهری از سوی اداره ثبت اسناد و املاک و راه و شهرسازی می‌باشد. در این خصوص اداره ثبت اسناد و املاک بیان می‌نماید که براساس دستورالعمل ابلاغی و اسناد راه و شهرسازی معابر شهری هندیجان در اختیار و متعلق به شهرداری نیست!!!

و این معابر اختصاص به راه و شهرسازی دارد! که بیان این موضوع جای تأمل و سؤال است که چطور ممکن است معابر شهری که شهرداری به‌طور کامل از زیرسازی گرفته تا آسفالت و جوی، جدول، پیاده رو سازی و فضای سبز آن را انجام می‌دهد متعلق به شهرداری نباشد!! پس چگونه شهرداری می‌بایست در محلی که مالکیتی نسبت به آن ندارد خدمات ارائه نماید؟! در این صورت بجای شهرداری،قاعدتاً اداره راه و شهرسازی می‌بایست در معابر شهری خدمات رسانی داشته باشد که این موضوع با اصول مدیریت شهری منافات دارد. رییس، شورای شهر درپایان صحبت‌های خود اظهار داشت؛ از تمامی مسولین بالأخص استاندار محترم، مسولین وزارت راه و شهرسازی و مدیرکل محترم آن دراستان خوزستان خواهشمندیم نسبت به حل این موضوعات به‌صورت ویژه رسیدگی نمایند، چرا که شهر هندیجان از نظر شهرسازی به دلیل عدم وجود طرح جامع و همچنین عدم اجرای ماده ۱۹ قانون نوسازی و عمران شهری فلج شده و مردم نیز در این خصوص متأصل و درمانده شده و مسولین شهری از جمله شورای اسلامی شهر و شهرداری بلاتکلیف مانده و قادر به پاسخگویی خواسته‌های به حق مردم نیستند.