سیدمحسن سیدموسوی فرماندار شوشتر در گفت و گو با خبرنگار خوزپرس در شوشتر با اعلام این خبر اظهار کرد: وفق قانون انتخابات، با پایان روز هجدهم آبان‌ماه، زمان قانونی رسیدگی به صلاحیت داوطلبین در هیات اجرایی فرمانداری شوشتر به پایان یافت.

وی بیان کرد: در این حوزه انتخابیه ۶١ داوطلب برای شرکت در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام نهایی کردند که از این تعداد، صلاحیت ۴٢ نفر از داوطلبان در هیات اجرایی تایید شد.
وی افزود: وفق قوانین جدید انتخابات مجلس شورای اسلامی، صلاحیت ۶ نفر از داوطلبان احراز نشد و ١٣ نفر دیگر نیز تایید صلاحیت نشدند. ضمنا نتیجه بررسی صلاحیت‌ها از طریق پیامک به داوطلبان اعلام شده است.
سیدموسوی ادامه داد: عدم احراز یا عدم تایید صلاحیت‌ها، عمدتاً به دلیل نبود یا عدم احراز سوابق اجرایی، آموزشی، پژوهشی و قضایی تعیین شده در مواد قانونی و یا وجود سوابقی در استعلامات از مراجع ذیصلاح بوده است.
رئیس ستاد انتخابات حوزه شوشتر و گتوند گفت: وفق ماده ۳۸ قانون انتخابات، هیات اجرایی متشکل از فرماندار، ریاست دادگستری، ریاست ثبت احوال و هشت نفر از معتمدین مردمی است که اخذ تصمیم با اکثریت مطلق هیات است.
سیدموسوی افزود: در روند رسیدگی به صلاحیت‌ها، نصب العین هیات اجرایی قانون و مواد اشاره شده در قانون انتخابات بوده است و وفق ماده ۶۱ قانون، کسانی‌ که در هیات اجرایی موفق به اخذ تاییدیه نشده‌اند می‌توانند ظرف مدت ۴ روز از تاریخ ابلاغ به داوطلب، اعتراض خود را اعلام کنند.
وی همچنین از زحمات کلیه اعضای هیات اجرایی و هیات نظارت قدردانی کرد.
گفتنی است، ثبت اعتراض برای رسیدگی در هیات نظارت استان، به صورت مجازی و تنها از طریق نشانی الکترونیکی، https://keshvar.moi.ir و در قسمت《میز خدمت شورای نگهبان (سامانه داوطلب)》از تاریخ ۱۴۰۲/۸/۲۱ تا ۱۴۰۲/۸/۲۴ و از ساعت ۸ تا ۱۸ امکان پذیر است.