به گزارش خوزپرس، نشست هیئت‌های مذهبی و پیر غلامان حسینی با رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شوشتر برگزار شد.

حجت‌الاسلام سعید علیپور در جمع پیر غلامان و هیئت های مذهبی اظهار داشت: در شهرستان شوشتر بیش از ۳۰۰ هیئت مذهبی مراسم ماه محرم و سفر را در شهرستان شوشتر برگزار می‌کنند.

وی افزود: از ظرفیت هیئت‌های مذهبی در جهت تکامل و معرفت دهی به ریا برگزاری مرا سمات با شکوه استفاده می‌شود.

رئیس تبلیغات اسلامی شوشتر با اشاره به آداب و رسوم شهرستان شوشتر بیان کرد: هر ساله در شهرستان شوشتر مردم ۴ روز دسته جات و هیئت‌های مذهبی را به خیابان‌ها می‌آورند و به طرف بقعه‌های متبرکه با زنجیر زنی و سینه زدن ارادت خود را به سید و سالار شهیدان ادا می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت نماز اول وقت در ظهر عاشورا اشاره کرد و گفت: در ظهر عاشورا در وقت اذان مداحان و هیئت‌های مذهبی توقف کنند و در هر مکان اقامه نماز کنند زیرا باید به اهمیت نماز اول وقت توجه داشته باشیم و به امام خود اقتدا کنند.

رئیس تبلیغات اسلامی شوشتر به نصب پرچم در بقعه متبرکه امام زاده عبدالله اشاره کرد و گفت: مراسم نصب پرچم که یکی از افتخارات استان خوزستان و شهرستان شوشتر است امشب با حضور حضور نماینده ولی فقیه  در استان و معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و جمعی از مسئولان استانی مردم شوشتر را در این آیین مذهبی همراهی کنند.

وی به پخش این برنامه از شبکه خوزستان اشاره کرد و تصریح کرد: این مراسم به صورت پخش زنده از شبکه استانی پخش و شبکه‌های کشوری پخش می‌شود.

علیپور عنوان کرد: آیین نصب پرچم هر ساله در ابتدای ماه محرم، توسط هیئت طفلان مسلم در شوشتر با حضور گسترده مردم و دسته جات سینه زنی و زنجیرزنی نیز در بقعه متبرکه امامزاده عبدالله نصب می‌شود.

انتهای پیام/

تسنیم