به گزارش خوزپرس از اهواز، سرهنگ سعید رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت تصادفات در محورهای خوزستان اظهار کرد: در بررسی یک تصادف منجر به فوت متوجه شدیم این اتفاق به دلیل مشاجره دو راننده و پیچیدن همزمان بوده که منجر به انحراف یک خودرو به لاین مخالف و در نهایت تصادف فوتی شده است.

وی افزود: در طرح نوروزی پلیس، تصادفات فوتی در جاده‌های خوزستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۷ درصد و تصادفات جرحی ۱۵ درصد کاهش و تصادفات خسارتی بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته‌اند.

رحیمی بیان کرد: خستگی و خواب آلودگی رانندگان ما را آزار داده است زیرا بیشترین تصادفات ناشی از خستگی و خواب آلودگی و عدم توجه به جلو بوده است.

رئیس پلیس راه خوزستان گفت: توصیه می شود رانندگان حتما سرعت مطمئنه و توجه به جلو را رعایت کنند. صبر، حوصله و گذشت در رانندگی نیز از اولویت های مهم است و نباید به صورت رقابتی، رانندگی کرد.

وی با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی برخورد پلیس با رانندگان متخلف در طرح نوروزی امسال، افزود: خودروهای دارای تخلفات همزمان حادثه ساز از جمله سرعت و سبقت، توقیف می شوند و بیشترین توقیف خودروها مربوط به این مورد است.

انتهای پیام