به گزارش خوزپرس به نقل از  خبرگزاری فارس از اهواز، گردهمایی سران عشایر و طوایف عرب زبان استان خوزستان و جمعی از فرماندهان و مدیران قرارگاه کربلای سپاه در پایگاه منتظران شهادت برگزار شد.

محور این همایش که با پیگیری و پیشنهاد سران عشایر و طوایف عرب زبان خوزستان تشکیل شد، تقدیر از خدمات شبانه روزی و اقدامات مردم‌یاری قرارگاه کربلا حمایت و پشتیبانی از سپاه در برابر شیطنت‌های اخیر اتحادیه اروپا، آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی و همچنین تاکید بر تحکیم وحدت و انسجام و هم افزایی برای پاسداشت حریم کشور و پیشبرد آرمان‌های انقلاب اسلامی عنوان شد.

سردار خادم الشهدا فرمانده قرارگاه کربلا در این همایش به بیان فهرستی از خدمات و اقدامات مردم یاری سپاه در کمک به رشد و توسعه استان و معیشت مردم پرداخت و تامین امنیت در کنار سایر نیروهای حافظ امنیت را از مهمترین این خدمات برشمرد و درباره کارهای تازه انجام شده توسط این قرارگاه، اظهار کرد: علاوه بر آبرسانی به ۴۵ روستای فاقد آب شرب بهداشتی، ما برای کمک به توسعه و گسترش کشاورزی در استان فعالیت هایی را سازماندهی و اجرا کردیم که رهاورد آن افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی در این منطقه است.

وی افزود: در راه تحقق این هدف، لایروبی نهرها و کانال‌های آبرسانی، تسطیح بیش از ۵۰۰ هکتار از نخلستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان در دستور کار قرار گرفت و اجرایی گردید.

فرمانده قرارگاه کربلا گفت: برای نگهداری و صیانت از حریم نخیلات نیز دستگاههای بالابر و دستگاه تولید فنس توسط این قرارگاه تدارک دیده شد و بیش از ۶۰ هزار مترمربع تولیدات آن در اختیار کشاورزان خوزستانی قرار گرفت.

وی از کمک به کشاورزان در انتقال محصولات و فرآورده های کشاورزی به بازارهای مصرف داخلی و خارجی و همچنین شرکت در نمایشگاه‌ها به عنوان خدمت دیگری از این قرارگاه نام برد.

به گزارش خبرگزاری فارس، حجج اسلام طباطبایی مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه کربلا و سید محمدعلی موسوی جزایری زعیم و سرپرست حوزه های علمیه استان و تعدادی از سران عشایر و طوایف عرب زبان نیز طی سخنان جداگانه‌ای در این گردهمایی، بر وفاداری عشایر به آرمان‌های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه تاکید کردند.

 در پایان، سران عشایر و طوایف عرب زبان خوزستانی با انتشار بیانیه‌ای که در بخش پایانی همایش خوانده شد، ضمن تاکید بر حفظ و تقویت وحدت و همدلی و هم افزایی همه آحاد، احزاب، گروه‌ها، اصناف و قشرهای گوناگون در پاسداری از حریم کشور و همچنین رشد و توسعه و پیشرفت آن، اقدامات دشمنانه اخیر اتحادیه اروپا با همراهی آمریکا و رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی بر علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم و ضمن تقدیر از خدمات و زحمات سپاه در خدمت به مردم و منطقه، بر حمایت و پشتیبانی قاطع از این ارگان تاکید کردند.

پایان پیام/