به گزارش خوزپرس به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، نشست شورای اشتغال استان خوزستان امروز یکشنبه ۲ بهمن‌ماه به ریاست علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان در ابتدای این نشست اظهار داشت: راه میانبر برای رسیدن به تحرک در استان از میان برداشتن موانع موجود در مسیر اقتصاد بین الملل است.

حسینی محراب بیان داشت: باید بودجه و زمینه سرمایه گذاری برای طالبان شغل و کار اختصاص دهیم تا این افراد به سود برسند.

وی عنوان داشت:  یکی از بهترین مواردی که می‌تواند بخش اشتغال را پوشش دهد؛ خوشه‌های صنعتی در روستاها است؛ هرکدام از روستاهای استان براساس ظرفیت اشتغال ایجاد شود؛ خوشه‌های صنعتی ضمن کاهش هزینه‌ها سبب می‌شود تا قدرت رقابت برای به دست گرفتن بازار بین الملل  ” کشورهای شیعی” افزایش یابد.

استاندار خوزستان با تأکید بر ضرورت رصد مستمر خواسته‌های بازار خارجی مانند عراق افزود: زندان‌ها نیز باید به خوشه صنعتی و کارگاه تولیدی تبدیل شوند.

حسینی محراب با بیان اینکه آموزش و حمایت از خوشه‌های صنعتی صورت گیرد؛ ابراز داشت: زنجیره تولید را از صادرات و بازاریابی باید به صورت کامل داشته باشیم؛ همچنین صنایع بزرگ و صنایع کوچک در استان مرتبط باشند.

وی در پایان گفت: ملاک ارزشیابی مدیران صادرات و اشتغال است؛ مردم باید ثروتمند شوند و روستاها باید تقویت شوند تا دیگر شاهد مهاجرت نباشیم.