عادل نوروزیان در گفتگو با خبرنگار خوزپرس در اهواز اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سال ۶۳ در یکی از سخنرانی های خود می فرمایند “هر ایده ، اندیشه و انقلابی که در قالب هنر نگنجد, ماندنی نخواهد بود” و بیان این تعبیر و تعابیر بسیار دیگری از این دست از جانب ایشان نشان از اهمیت جایگاه هنر در اندیشه رهبری دارد و از آنجا که فلسفه ایجادی بسیج هنرمندان تقویت هنرمندان انقلابی و ترویج هنر انقلاب می باشد ، تصمیم به برنامه ریزی جهت اجرای طرح “وحدت” نمودیم.

وی افزود: چون مساجد و هیئات به عنوان سنگرهای انقلاب همواره چشمه جوشان تولید نیروهای مستعد ، خلاق و جهادی در عرصه های مختلف مورد نیاز انقلاب بوده اند ما نیز در این طرح تلاش می کنیم تا اینبار هم با کمک ائمه جماعات مساجد و مسئولین هیئات نیروهای مستعد در حوزه هنر در مساجد و هیئات را شناسایی و حمایت کنیم تا شاید با اقدامی جهادی در حد توان به دغدغه های حضرت آقا در عرصه هنر در استان خوزستان لبیک بگوییم.

مسئول بسیج هنرمندان عنوان کرد: آموزش تخصصی گروه های هنری در زمینه های مختلف با استفاده از اساتید ممتاز ، عقد قرارداد تولید اثر ، حمایت های مختلف در زمینه اخذ مجوز ، اختصاص تجهیزات و کمک های مالی از گروه های هنری موجود در مساجد و هیئات ، تقدیر از نفرات و گروه های برتر هنری و … برخی از ویژگی های این طرح می باشد.

وی همچنین عنوان کرد: اغلب فعالیتهای حمایتی بسیج هنرمندان خوزستان برای مساجد و هیئات رایگان بوده و نیازی به پرداخت هزینه نیست.

نوروزیان در پایان افزود: مسئولین مساجد و هیئاتی که قصد شرکت در این طرح را دارند میتوانند جهت ثبت نام از تاریخ ۱۱ لغایت ۳۰ تیرماه با شماره ۰۹۳۳۷۲۴۶۶۸۷ تماس حاصل نمایند.