به گزارش خوزپرس از شوشتر، محمد جوروند در آیین پایانی هفتمین نکوداشت ثبت موسیقی محلی مقامی شوشتر و هفتمین جشنواره ملی شعر ردپای ماه و نخستین جشنواره ملی داستان کوتاه ایرانی بیان کرد: کار کردن با انسان‌های اندیشمند به سختی کارکردن با انسان‌های اندیشمند هنرمند نیست زیرا ما با افرادی روبرو هستیم که هم اهل اندیشه و تفکر هستند و هم دارای روحی ظریف و حساس و شکننده. 
 
وی خاطرنشان کرد: شهرستان شوشتر یکی از خاص‌ترین شهرستان‌ها در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری و تعدد هنرمندان است و من در هر جلسه‌ای که در این شهرستان حضور پیدا میکنم با تعداد جدیدی از فرهیختگان شوشتر آشنا می‌شوم. 
 
جوروند با اشاره به پیشکسوتان و هنرمندان این شهرستان اظهار کرد: هنرمندان این شهرستان نسبت به پیشکسوتان خود حساس و احترام زیادی برای آنها قائل هستند. 
 
وی بیان کرد: هنرمندان شهرستان شوشتر مبدع جریانات فرهنگی و هنری نه تنها در استان بلکه در سطح کشور هستند و پیشکسوتان این شهرستان نیز جزء هنرمندان نخبه ما در سطح استان هستند. 
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به پیشینه تاریخی شهرستان شوشتر در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری گفت: هنرمندان این شهرستان در هر زمینه‌ای  که فعالیت دارند مانند موسیقی یا شعر همواره جزء برترین‌ها بوده‌اند و این هم به دلیل پیشینه تاریخی شهرستان شوشتر است که نشان از پشتوانه فرهنگی، هنری و ادبی این شهرستان دارد که اساتیدی از جمله استاد محب، استاد آذریان و دیگر اساتید برجسته در حوزه‌های مختلف را در خود جای داده است. 
 
جوروند افزود: در سال ۹۷ اتفاقات خوبی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری در سطح استان رخ داده است که بی‌تردید با همکاری و مساعدت‌ همه هنرمندان استان این اتفاقات صورت گرفته است. 
 
وی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه‌های مختلف اظهار کرد: فعالیت‌های مختلفی از جمله برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های مختلف، فعالیت‌های مختلف در زمینه شعر و موسیقی و تئاتر و هنرهای تجسمی و فیلم و عکس که امیدوارم در سال آینده نیز شاهد پیشرفت و توسعه بیشتر در این حوزه‌ها باشیم. 
 
جوروند ضمن ابراز خرسندی از ایجاد فضایی سالم همراه با نشاط اجتماعی در استان گفت: ما خوشحالیم که توانستیم در سال ٩٧ با برگزاری برنامه‌ها و جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری در استان فضایی شاد و پرنشاط را برای مردم فرهنگ دوست استان خوزستان فراهم کنیم چرا که مردم خوزستان لایق بهترین‌ها هستند.

انتهای پیام