به گزارش خوزپرس ، عبدالرضا رحمانی‌ فضلی روز شنبه در حاشیه مراسم آغاز طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر شهری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زیرساخت‌های متروی اهواز در حال آماده شدن بوده و هنوز تمام نشده با این حال گفته شده سال ۹۷ متروی اهواز افتتاح می شود.
وی افزود: با توجه به مشکلات موجود در بحث پیمانکاری این پروژه، این تاخیرها ایجاد شده ولی ما در حوزه سفارش خرید واگن ها اقدام کردیم.
وزیر گشور یادآور شد: دولت و شورای اقتصاد ۲ هزار واگن را مصوب کرده که حدود ۶۵۰ واگن در هفته جاری سفارش داده و فکر می کنم همزمان با اتمام زیر ساخت اهواز، مناقصه برگزار شود.
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت بحث حمل و نقل درون و و برون شهری و سیاست های ابلاغی رییس جمهوری که به جد حامی آن هستند، نوسازی حمل و نقل عمومی کار بسیار مهمی است.
رحمانی فضلی ادامه داد: امروز با توجه به هماهنگی و همکاری که بانک ها، اتحادیه اتوبوسرانی و شهردارای ها داشتند، بخشی از اتوبوس ها، کامیونت ها و مینی بوس ها را تحویل می دهیم.
وزیر کشور بیان کرد: این موضوع جزو طرح ابلاغی رییس جمهوری نیست بلکه جزو طرح هایی است که باید با مشارکت انجام می شد.
وی ابراز امیدواری کرد: امید است دولت بتواند به سرعت تعهدات خود به شهرداری ها را انجام دهد تا نوسازی ناوگان حمل و نقل تسهیل شود.

منبع: ایرنا